Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

IX Zjazd Formacyjny JBE na Jasnej Górze - relacja (cz.2)

DUCH ŚWIĘTY PROWADZI DO EUCHARYSTII PRZEZ MARYJĘ

IX ZJAZD JASNOGÓRSKIEGO BRACTWA EUCHARYSTYCZNEGO

W Domu Matki

Na progu Jasnogórskiego Wieczernika w Sali Papieskiej zebrało się grono czcicieli Najświętszego Sakramentu na swoim dorocznym zjeździe . Przedstawiciele i delegacje Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego przybyli z różnych stron Polski , między innymi z: Bełchatowa, Chorzelowa z Ks. Kustoszem Andrzejem Ramsem, Ełku, Głowna, Kielc, Kluk, Łodzi, Mrągowa z Ks.Antonim Micińskim, Parzna z Ks. Proboszczem Janem Cholewą , Płońska, Poznania, Częstochowy… W spotkaniu uczestniczyli również reprezentanci z grupy kilkunastu Parafii Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu ( 24/7) : Ełk ,Warszawa , Wyszków z ks. Grzegorzem . Jak co roku nie zabrakło największych Wspólnot Maryjnych: Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej - O.Ryszarda M.Żubera OFM Conv. , Legionu Maryi , Bożego Ekologicznego Rolnictwa z jego przedstawicielami: Panią Anną Bednarek i Panem Zbigniewem Kurasiem. Na nasze zaproszenie przybył Wójt Gminy Kluki Pan Karol Sikora z Małżonką oraz grupa Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Malczewskiej i nauczycielami, Panią Małgorzatą i Panią Aleksandrą.

Łączyły się z nami duchowo inne ośrodki , za granicą: Chicago, Paryż, Ateny , z których nadeszły materiały oraz w kraju : Białystok , Bartoszyce , Szczecin, Złoczew, Nowe Skalmierzyce , Wrocław… i wiele osób indywidualnych - członków Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego, także nasi honorowi Goście, którzy nie mogli przybyć: Pani prof. Maria Janik – Czachor z Rodziną /kuzyni Czcigodnej Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej/ i Pan redaktor „Echa z Parzna”Mirosław Orzechowski. Zgromadziliśmy się w liczbie, którą przyrównać można do cudownego połowu ryb/ J 21,11/

Pan Wieczernik przygotował

Czytaj więcej...

IX Zjazd Formacyjny JBE na Jasnej Górze - relacja (cz.1)

"Duch Święty prowadzi do Eucharystii przez Maryję" pod tym hasłem Jasnogórskie Bractwo Eucharystyczne przeżywało swój IX Zjazd Formacyjny na Jasnej Górze 14 kwietnia 2018 r.

Eucharystia w Kaplicy Matki Bożej to wielka Łaska. Słowa: "Przychodząc do Jezusa chcemy przyjść przez Maryję" wyjątkowo tutaj stają się duchową rzeczywistością dla eucharystycznej wspólnoty.
Spotkanie z Chrystusem podczas Eucharystii w tym Świętym Miejscu to niepowtarzalny akt wiary, że "Jezus cudowny... będzie czynił nawet większy cud niż kroczenie po rozszalałym morzu - Jezus Eucharystyczny!"
Z homilii o.Tomasza Leśniewskiego, Opiekuna naszego Bractwa, który sprawował tę Eucharystię.

Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Uczestników Zjazdu jest jego uroczystym otwarciem, otwarciem serc na spotkanie z Chrystusem, uwielbieniem Pana ukrytego w Przenajświętszej Hostii. W tym roku Pan Jezus "rozpromienił Swe Oblicze" nad nami także w Godzinie Miłosierdzia.

cd... konferencje, nauki formacyjne, inne wydarzenia podczas Zjazdu w kolejnych odcinkach.

Adoracja przed Najświętszym Sakramentem - czerwiec

Rozważania przed Najświętszym Sakramentem - Oktawa Bożego Ciała,
pani Wiesławy Bogaczewicz-Biedy

DMC Firewall is a Joomla Security extension!