Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Pamięci Pana Profesora Andrzeja Czachor

Oczekiwaliśmy spotkania z Szanownym Państwem Profesorami Panią Marią Janik-Czachor i Panem Andrzejem Czachor w październiku na Jasnej Górze. Kolejny raz powodem nadzwyczajnej audiencji u Matki Bożej Królowej Polski jest Osoba Czcigodnej Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej, kuzynki Państwa Czachor, kandydatki na ołtarze. Jej świątobliwe życie jest tutaj tematem dorocznych konferencji podczas rekolekcji różańcowych w październiku i zjazdów Eucharystycznych w marcu.

W spotkaniach tych uczestniczą m.in. grupy dzieci i młodzieży, władze lokalne wraz z Ks. proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie Janem Cholewą. Do tej akcji włączają się pielgrzymi jasnogórscy z różnych stron Polski i zagranicy. Potomkowie czcigodnej Służebnicy Bożej z rodziny Malczewskich herbu Tarnawa propagują heroiczne cnoty swojej Kuzynki czyniąc m.in. darowizny w postaci dzieł sztuki, które przedstawiają jej wizerunki. Obraz w otoczeniu dzieci autorstwa Pani Beaty Anny Topolińskiej ofiarowany został Jasnej Górze w marcu 2017r. przez Państwa Profesorów Marię Janik Czachor i Andrzeja Czachor oraz Rodzinę Pana Andrzeja Tarnawy-Malczewskiego. Kolejny wizerunek z motywem Eucharystycznym tejże Autorki należący do wspomnianej kolekcji, z przeznaczeniem dla Ojca Świętego Franciszka, ma być przekazany na Jasnej Górze w końcu października 2017r.

Nie będzie wśród nas Dostojnej Osobistości - Pana Profesora Andrzeja Czachor, odszedł do wieczności 8 września 2017r., utulony w ramionach MATKI w dniu Święta Jej Narodzenia. Pani Jasnogórska Królowa Polski ogarniała Go swoim sercem i matczynym spojrzeniem, kiedy z trudem stał przed Jej Cudownym Obliczem doznając łaski umocnienia i pokrzepienia, aby mógł wypełnić misję swojego życia wiadomą Panu Bogu.

W Dniu Pogrzebu i smutnych dla Szanownych Państwa chwilach, łączymy się z Panią Profesor Marią Janik Czachor i Jej Rodziną , ze Wszystkimi , których życie, serca i umysły - uszlachetniała, ubogacała mądrością i wiedzą, czyniła pięknymi - Osoba śp. Pana Profesora Andrzeja Czachor.

Jasnogórskie Bractwo Eucharystyczne

W Dniu Święta Matki Bożej Bolesnej,
Jasna Góra, 15 września 2017r.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!