Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

XIV Zjazd Formacyjny JBE na Jasnej Górze - film i zdjęcia

Film - XIV Zjazd Formacyjny Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego - Jasna Góra (25.03.2023):

- Słowo O Jan Poteralski OSPPE
- I konferencja O. Ryszard M. Żuber OFM. Conv
- II konferencja Ks. dr Kazimierz Dąbrowski Ks. Proboszcz Marcin Majda
- III konferencja O Zbigniew Ptak OSPPE
- Msza św w Kaplicy Matki Bożej
- Koronka do Bożego Miłosierdzia
- IV konferencja - Wspólnoty Maryjne
- Modlitwa i Błogosławieństwo końcowe


Galeria
:

 

 

Apel Jasnogórski (piątek 24.03) - z udzialem JBE...

 

III Zakon Eucharystyczny

III ZAKON EUCHARYSTYCZNY
(sprawa na X Zjazd Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego)

Przeżywmy w tym roku jubileuszowe spotkanie – 15 lat Bractwa i X Zjazd Formacyjny naszej wspólnoty.

Jasnogórskie Bractwo Eucharystyczne zrodziło się na gruncie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w przededniu Roku Eucharystii 25 marca 2004r., można powiedzieć, że powstało na Rok Eucharystii (X 2004 – X 2005).Po rekolekcjach JRR w październiku 2004r. w bardzo wielu ośrodkach modlitwy różańcowej zaczęły się tworzyć grupy Adoracji Najświętszego Sakramentu w Polsce i za granicą (głównie wśród Polonii - w Grecji, Francji, Niemczech, Szwecji, USA).Adoracja Najświętszego Sakramentu podejmowana w całej Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej była odpowiedzią na List o Różańcu Ojca Świętego Jana Pawła II – Tajemnice Światła, w szczególności Tajemnicę Ustanowienia Eucharystii. Jednocześnie wyrażała potrzebę pogłębionej duchowości i formacji w kierunku uwielbienia Pana Jezusa w Jego Postaci Eucharystycznej.

Wówczas zrodziła się myśl, że JBE rozproszone terytorialnie w jego macierzystej wspólnocie, którą stanowi JRR, może być zaczynem III Zakonu Eucharystycznego pod opieką regularnego Zakonu OO. Paulinów.

Czytaj więcej i zobacz video...

X Zjazd JBE - relacja (cz.1)

X Zjazd Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego
ŚWIATŁO EUCHARYSTII W MOCY DUCHA ŚWIETEGO Z MARYJĄ JASNOGÓRSKA
-------- prezentacja  wydarzeń ----------

Adoracja Najświętszego Sakramentu


Światło  Eucharystii,
o.Tomasz Leśniewski  OSPPE


Dary Maryi w Mocy Ducha Świętego,
o. Ryszard M.Żuber, OFMCon


Moc Ducha Świętego w Adoracji Najświętszego Sakramentu,
Centra Adoracji Eucharystycznej
- Europa i świat, o. dr Joseph Vadakkel MCBS

wkrótce 2 część...

IX Zjazd Formacyjny JBE na Jasnej Górze - relacja (cz.1)

"Duch Święty prowadzi do Eucharystii przez Maryję" pod tym hasłem Jasnogórskie Bractwo Eucharystyczne przeżywało swój IX Zjazd Formacyjny na Jasnej Górze 14 kwietnia 2018 r.

Eucharystia w Kaplicy Matki Bożej to wielka Łaska. Słowa: "Przychodząc do Jezusa chcemy przyjść przez Maryję" wyjątkowo tutaj stają się duchową rzeczywistością dla eucharystycznej wspólnoty.
Spotkanie z Chrystusem podczas Eucharystii w tym Świętym Miejscu to niepowtarzalny akt wiary, że "Jezus cudowny... będzie czynił nawet większy cud niż kroczenie po rozszalałym morzu - Jezus Eucharystyczny!"
Z homilii o.Tomasza Leśniewskiego, Opiekuna naszego Bractwa, który sprawował tę Eucharystię.

Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Uczestników Zjazdu jest jego uroczystym otwarciem, otwarciem serc na spotkanie z Chrystusem, uwielbieniem Pana ukrytego w Przenajświętszej Hostii. W tym roku Pan Jezus "rozpromienił Swe Oblicze" nad nami także w Godzinie Miłosierdzia.

IX Zjazd Formacyjny JBE na Jasnej Górze - relacja (cz.2)

DUCH ŚWIĘTY PROWADZI DO EUCHARYSTII PRZEZ MARYJĘ

IX ZJAZD JASNOGÓRSKIEGO BRACTWA EUCHARYSTYCZNEGO

W Domu Matki

Na progu Jasnogórskiego Wieczernika w Sali Papieskiej zebrało się grono czcicieli Najświętszego Sakramentu na swoim dorocznym zjeździe . Przedstawiciele i delegacje Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego przybyli z różnych stron Polski , między innymi z: Bełchatowa, Chorzelowa z Ks. Kustoszem Andrzejem Ramsem, Ełku, Głowna, Kielc, Kluk, Łodzi, Mrągowa z Ks.Antonim Micińskim, Parzna z Ks. Proboszczem Janem Cholewą , Płońska, Poznania, Częstochowy… W spotkaniu uczestniczyli również reprezentanci z grupy kilkunastu Parafii Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu ( 24/7) : Ełk ,Warszawa , Wyszków z ks. Grzegorzem . Jak co roku nie zabrakło największych Wspólnot Maryjnych: Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej - O.Ryszarda M.Żubera OFM Conv. , Legionu Maryi , Bożego Ekologicznego Rolnictwa z jego przedstawicielami: Panią Anną Bednarek i Panem Zbigniewem Kurasiem. Na nasze zaproszenie przybył Wójt Gminy Kluki Pan Karol Sikora z Małżonką oraz grupa Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Malczewskiej i nauczycielami, Panią Małgorzatą i Panią Aleksandrą.

Łączyły się z nami duchowo inne ośrodki , za granicą: Chicago, Paryż, Ateny , z których nadeszły materiały oraz w kraju : Białystok , Bartoszyce , Szczecin, Złoczew, Nowe Skalmierzyce , Wrocław… i wiele osób indywidualnych - członków Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego, także nasi honorowi Goście, którzy nie mogli przybyć: Pani prof. Maria Janik – Czachor z Rodziną /kuzyni Czcigodnej Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej/ i Pan redaktor „Echa z Parzna”Mirosław Orzechowski. Zgromadziliśmy się w liczbie, którą przyrównać można do cudownego połowu ryb/ J 21,11/

Pan Wieczernik przygotował

Czytaj więcej...

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd