Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

O Bractwie - szerzej

Jasnogórskie Bractwo Eucharystyczne zrodziło się na gruncie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej 25 marca 2004 r. w „przededniu” Roku Eucharystii.

Ojciec Święty Jan Paweł II ożywił ducha Eucharystii w modlitwie różańcowej. W Różańcu poszerzonym o Tajemnice Światła wprowadził Tajemnicę Eucharystii. Ten kierunek pobożności chrześcijańskiej wynika przede wszystkim z programu zadanego Kościołowi u progu Trzeciego Tysiąclecia – Kontemplacja Chrystusa ...kontemplacja wraz z Maryją.

Jasnogórskie Bractwo Eucharystyczne podjęło to wezwanie i w pełni włączyło do własnego programu apostolstwa w krzewieniu idei wieczystych adoracji Najświętszego Sakramentu.

Czytaj więcej...

Statut JBE

„Kościół żyje dzięki Eucharystii”. W Niej „otrzymał od  Chrystusa, swojego Pana, największy dar – dar z samego siebie...” Jan Paweł II,Ecclesia de Eucharistia,  3 /. Dar i obietnicę  „A oto Ja jestem z wami  przez wszystkie dni aż do skończenia świata” / Mt 28,20/,” to kim Chrystus jest , to, co uczynił i wycierpiał  dla wszystkich ludzi... przekracza  wszystkie czasy i jest w nich stale obecne”./Jan Paweł II, Ecclesia de Eucharistia, I, 13/.

Czytaj więcej...

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd